2.Klucze Mistrzów… cz.3.”Sekret”

Witaj! Aloha!

Jesteś Energią! Wszystko jest formą energii!Wibrującej energii! Jeśli energia jest rozproszona , niewiele zdziałasz ty i my jako społeczność. Mistrz A.Mickiewicz apelował:”Zestrzelmy mysli w jedno ognisko!” Tak, tak. Chcąc osiągnąć cel,trzeba się skupić na nim! Mysleć o nim.Pragnąć go.Śnić o nim. Zaplanować działania. Wizualizować.Dążyć do realizacji poszczególnych fragmentów planu tak skutecznie,aż ujrzysz cel! Aż cel zmaterializuje się!
Twoje cele będą różne na różnych etapach rozwoju, wieku, stanu dojrzałości….To może być bogactwo, konkretny przedmiot np. dom, jacht, to może być zdrowie,ukochana osoba (która jeszcze nie wie, że nią jest…), to może być zwykłe, niebieskie piórko,które spłynie na twoją dłoń ,na potwierdzenie pewnej sekretnej wiedzy…
Poszukaj w internecie filmu p.t. „SEKRET” (The Sekret)…(Niestety, reżyser tego filmu zablokował go na You Tube, ale ja będę zamieszczał filmy  uczestników i współtwórców „Sekretu”, np. Bob’a Proktora, Joe’a Vitale’a i in).Natomiast w dobrych księgarniasz możesz kupić książkę o tym tytule
autorstwa Pani Rhonda’y Byrne…(czytając lub ogladając, zwróć uwagę na osoby prezentujące poszczególne doświadczenia, wskazania itp.W naszym blogu będziemy wracać do tych nazwisk np.
Charles’a Haanel’a, Joe’a Vitale i in.).Ich ksiażki znajdziesz zapewne w: http://helion.pl/view/8520E

Dziś chciałbym zapisać kilka myśli Jim’a Rohn.(„Emanuel James „Jim” Rohn (17 września 1930 – 05 grudnia 2009) był amerykańskim przedsiębiorcą , autorem i mówcą motywacyjnym” – w/g Wikipedii).
Syn farmera z Idaho, zaczynał karierę handlowca w sprzedaży bezpośredniej i w MLM. Nieustannie uczył się.Studiował przekazy mistrzów słowa,filozofii potencjału umysłu i wpływu człowieka na człowieka. Poznał przekazy P.Mulforda założyciela ruchu New Thougt (Nowa Myśl),Genevieve Behrend,Ch.Haanel,A.Carnegie,Napoleo’a Hill i innych. szukaj ich dzieł, ucz się! ja kupuję w  http://helion.pl/view/8520E
Osiągnął mistrzostwo, awansował na szkoleniowca.Następnie został w 1960 roku wiceprezesem organizacji Nutri-Bio, gdy dzięki jego szkoleniom firma została rozszerzona do Kanady…
Dziś Nutri-bio funkcjonuje w wielu krajach świata m.innymi w Europie i w Polsce.
Jeśli chcesz swą karierę finansową zacząć od produktów Nutri.Zapraszam do współpracy poprzez Nutrimarket
Po sukcesach w Nutri-bio, Jim Rohn został zaproszony do ekskluzywnego Rotary Club.
W 1963r, w Beverly Hills Hotel, dał swój pierwszy wykład publiczny.Od tego momentu jego kariera jako szkoleniowca rozwijała sie błyskawicznie.
Rohn został mentorem tak znanych postaci bussinesu jak Mark Hughes (założyciel Herbalife International ),Brian Tracy(w/g Wikipedii:”Brian Tracy (ur. w 1944 w Vancouver) – kanadyjski pisarz i twórca e-booków z dziedziny rozwoju osobistego i psychologii sukcesu.
Wiele z jego publikacji znalazło się na liście światowych bestellerów. Brian Tracy jest zaliczany do najlepszych mówców zawodowych na świecie. Każdego roku przemawia do ponad ćwierć miliona ludzi w całych Stanach Zjednoczonych, Europie, Azji i Australii…”)
Czym porywał ludzi Jim Rohn?
Prostymi stwierdzeniami:

„-Nie pragnij, aby to co robisz było łatwiejsze. Pragnij, abyś to Ty był lepszy.”

„-Sukces oznacza robienie zwykłych rzeczy – niezwykle dobrze.”

„-Nie płacą ci za godzinę. Płacą ci za wartość którą wnosisz w tą godzinę.”

„-Jeśli czegoś pragniesz, i pragniesz tego wystarczająco mocno, wtedy znajdziesz także sposób by to zdobyć.”

„-Dyscyplina stanowi pomost pomiędzy celem a jego osiągnięciem.”

„-Nie możesz zmienić swojego przeznaczenia w jedną noc. Ale możesz zmienić kierunek w którym podążasz.”

„-Twoje życie nie poprawi się przez przypadek. Poprawia się, jeśli zaczniesz je faktycznie zmieniać.”

„-Sukcesu się nie osiąga przez gonienie za nim. On przychodzi sam, przyciągnięty przez moc człowieka, którym się stajesz.”

„-Najważniejszą przyczyną wyznaczania sobie celów jest to że ich realizacja zmieni także ciebie. A to w jaki sposób Ty się zmieniasz, będzie nawet ważniejsze niż sama realizacja celu. Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.”

„-Książka, której nigdy nie przeczytasz – nie może ci pomóc…”

/Źródła: http://www.thinkexist.com/, http://www.brainyquote.com/

Przyjaciele , zbliżamy się do konkretnych działań, do pracy nad sobą i nad realizacją swoich i naszych celów…
Zapraszam do lektury następnych wpisów.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>