6.Aloha! Następne zasady huny i…trochę praktyki

 

Aloha! Witaj i  bądż szczęśliwy-teraz! Tutaj!

Oto kolejne zasady HUNY:

4.MANAWA-  Teraz jest moment siły i działania! Tutaj i teraz!

Tak brzmi czwarta zasada.

Siła leży  nie w przeszłości i nie w przyszłości.

Przeszłość nie ma żadnej władzy nad tobą.

Ty jesteś tym, który ma moc zmieniania swojego sposobu myślenia!

Dzięki temu,  następstwa przeszłości nie mogą zatrzymać cię!

Musisz iść naprzód!

Dzięki temu przeszłość i następstwa przeszłości  nie mogą zatrzymać cię!

Nie ma znaczenia kim byłeś , lecz kim stajesz się teraz, kim teraz jesteś!

 

Przyszłość nie leży przed tobą ot, tak sobie. Nie czeka ,aż się na nią natkniesz przypadkiem.

Przyszłośc jest kreatywna i  odpowiada myślom, twoim myślom, które teraz zasiewasz!

Chwasty przeszłości możesz wyrwać i zasiać nowe rośliny.

Jeśli nowe też nie spodobają się ci- możesz je wyrwać i zasiać nowe – w każdej chwili… Ty tworzysz swoją przyszłość!

Ta moc jest w tobie!

Ta siła jest teraz i tutaj!

5.ALOHA – Bądż szczęśliwy.Bądż miłością i radością.

To  piąta zasada. Już o niej pisałem wcześniej.

” Aloha mai no, aloha aku; o ka huhū ka mea e ola ʻole ai. → Gdy miłość jest dana, miłość powinna być zwrócona, złość jest rzeczą, która nic nie daje.”

Oto wykład w/g wybitnego Hawajczyka – Mistrza kahuna –  Serge King’a

 

THE ALOHA SPIRIT – Serge King

„FLOZOFIA ALOHA(duch  aloha):
Swiat jest tym, za co go uważasz,
Nie istnieją granice,
Energia podąża tam, gdzie kierujesz swoja uwagę,
Teraz jest chwila, w ktorej dysponujesz mocą,
Kochać – znaczy byc szczęśliwym z….,
Wszelka moc pochodzi z wewnątrz,
Skuteczność jest miarą prawdy,

Duch Aloha reprezentuje postawę duchową, odznaczajacą się przyjazną akceptacją, z ktorej tak slynne są wyspy Archipelagu Hawajskiego. Ponadto reprezentuje on pelną mocy drogę, dzięki ktorej można rozwiązać każdy problem, spłlnić każdy cel i uzyskać każdy stan swiadomości i ciała.

W języku hawajskim ALOHA oznacza wiecęj niż tylko pozdrowienie przy powitaniu i pożegnaniu oraz “milość”. Jego głębsze znaczenie to radosne (oha) dzielenie sie (alo) energia życiowa (ha) w terażniejszosci (alo).

Kiedy dzielimy się nią, harmonizujemy się z energią boską, którą Hawajczycy nazywaja MANA. A korzystanie z milłscią z tej nieprzebranej energii jest tajemnicą prawdziwego zdrowia, szczęścia, pomyślności i sukcesu.

Zharmonizowanie się z tą energią i pozwolenie jej aby dla ciebie pracowała jest tak proste, że być może zechcesz zbyć to slowami: za łatwe, by mogło byc prawdziwe. Nie daj się zwieść  pozorom.

Chodzi tu o najskuteczniejszą technikę swiata. Choć jest ona rzeczywiście prosta, może się okazać, że sukcesów nie da się tak łatwo zrealizować gdyż zależy to od tego w jakim stopniu stosujesz tę technikę i jak często ćwiczysz. Technika ta jest tajemnica, która ciagle przekazywana była ludziom. Prezentuję ją tu jeszcze raz w innej formie.

Tajemnica owa brzmi: blogoslaw wszystko, co reprezentuje to czego

pragniesz.

To wszystko.

Coś tak prostego wymaga jednak bliższego wyjaśnienia.

Blogoslawić coś oznacza odnosić się do tego z uznaniem lub przyznawać mu pozytywną jakość, pozytywną cechę lub pozytywny stan. Dzieje sie to z tym zamiarem aby to, wobec czego wyrażamy uznanie lub na co kierujemy swą uwagę pomnażało się, trwało lub powstawało.

Błogosławiąc i wyrażając uznanie można skutecznie zmienić swoje życie lub otrzymać to, czego się życzy. Wynika to z trzech przyczyn:
Po pierwsze: pozytywna koncentracja twojego umyslu wytwarza pozytywne i twórcze wpływy tej energii.
Po drugie: kieruje to twą własną energię na zewnątrz i umożliwia tym samym aby emanowało z ciebie jeszcze więcej tej energii.
Po trzecie: jeżeli błogosławisz coś dla dobra innych a nie bezposrednio dla siebie, wtedy obchodzisz nieświadomie lęki dotyczące twoich własnych życzeń. Poza tym, wystarczy, że skoncentrujesz się na błogosławieństwie, abyś skutecznie zrealizował w twoim życiu tę jakość, którą błogosławisz.

To, co czyni ten proces tak cudownym, to fakt, ze poprzez moc błogosławieństwa i uznania okazywanego innym pomagasz rownież sam sobie.

Błogosławiąc można przy pomocy wyobrażni lub przez bezposredni kontakt. Jednak najprościej i najzwyczajniej dokonuje się tego przy pomocy słów. Najważniejszymi sposobami wyrażenia bogosławieństwa  są:

Podziw (zachwyt): wypowiadanie komplementów o czymś dobrym, co zwraca na siebie uwage; np. jaki piękny zachod słońca; podoba mi się ta sukienka; sprawiasz mi wiele radosci.

Afirmacja: ten rodzaj błogosławieństwa dotyczy wzmocnienia, względnie wyrażenia aprobaty; np. respektuję piękno tego drzewa; pochwalam zdrowie twojego ciala.

Uznanie: okreslenie to zawiera wdzięcznosc za dobro, ktore istnieje, badż wydarza sie; np. dziekuję Bogu, że mi dopomógł; dziekuję deszczowi za to, że nawodnil pole.

Oczekiwanie: chodzi tu o dobre życzenia odnoszące się do przyszłości; np. bedziemy mieć wspanialy piknik; cenię podwyżkę płac, którą otrzymałeś; dziękuję za idealną partnerkę;życzę ci szczęśliwej podroży; niech szczęście zawsze ci sprzyja.

Aby uzyskać maksymalną korzyść, należy zaniechćc lub przynajmniej ograniczyć jedno: złorzeczenie.

Odnosi się to jednak nie do przeklinania czy słów, których się nie powinno używac. Dotyczy to raczej tego, co przeciwne błogosławieństwu, czyli krytykowania zamżania uznania; obwiniania się zamiast oczekiwania z pełnym zaufaniem.

Gdy tylko to następuje, część rezultatów błogosławieństwa zostaje udaremniona. Oznacza to, że im silnniejsze jest negatywne nastawienie, tym trudniejszy jest i tym więcej czasu wymaga proces wytworzenia dobra przez błogosławieństwo. I odwrotnie, im więcej błogosławieństwa, tym mniej zgubnych wpływów wynikających ze złorzeczenia.

Teraz podam przyklady błogosławieństw odnoszacych się do rozmaitych potrzeb i życzeń.

Zdrowie: błogosław zdrowych ludzi, zwierzęta, wszystko, co jest dobrze wykonane i dobrze zbudowane, a także wszystko, co reprezentuje obfitą energię.

Szczęście; błogosław wszystko, co dobre albo to, co dobre w ludziach i w przedmiotach, wszystkie przejawy szczęścia, które widzisz, slyszysz albo odczuwasz u ludzi i zwierząt. Rownież wszelkie potencjalne szczęście, które dostrzegasz w swoim otoczeniu.

Dobrobyt: błogoslaw wszelkie przejawy dobrobytu w twoim otoczeniu, wraz z tym, co zostalo osiągnięte, badż stworzone z pomocą pieniedzy, wszelkie pieniądze, ktore posiadasz w jakiejkolwiek formie oraz wszystkie, które sa w obiegu na świecie.

Sukces: błogosław wszelkie przejawy realizacji i spełnienia (np. budynki, mosty, wydarzenia sportowe), wszystkie przybycia do celu (staków, samolotów, pociagów, samochodoów, ludzi), wszystko, co reprezentuje ruch do przodu i wytrzymałość oraz wszelkie oznaki radości i zadowolenia.

Wiara we własne siły: błogoslaw wszelkie przejawy pewnosci siebie u ludzi i zwierząt, wszelkie oznaki siły ludzi, zwierząt i obiektów (łacznie ze stą i betonem), wszystko, co reprezentuje stabilność (góry, wysokie drzewa), także wszelkie przejawy sily zorientowanej na cel (duże maszyny, linie energetyczne).

Miłosc i przyjażń: blogosław wszelkie oznaki miłości, opieki, wspołczucia i wsparcia, wszelkie harmonijne związki w przyrodzie i architekturze, wszystko, co łączy się z czymś innym, wszelkie przejawy wspołpracy (np. w zabawie lub przy pracy) oraz wszelkie przejawy śmiechu i radości.

Wewnętrzny spokój: błogosław wszelkie przejawy oznak spokoju, ciszy, milczenia i pokoju (np. spokojna woda, bezwietrzna pogoda), każdą formę rozległego widoku (horyzonty, gwiazdy, księżyc), wszelkie przejawy piękna w postaci widoku, dżwięku dotyku, klarowne kolory i formy, szczegóły wytworów natury czy człowieka.

Rozwoj duchowy: blogoslaw wszelkie przejawy wzrostu, rozwoju i przemiany w przyrodzie, nastawanie switu i zmierzchu, ruch Slonca, Ksiezyca, planet i gwiazd, lot ptakow na niebie oraz ruch wiatru i morza.

Powyższe przykłady stanową rodzaj myśli przewodniej dla tych, którzy nie są przyzwyczajeni do błogosławiństwa. Nie powinne  cię one jednak ograniczać. Bądż świadom tego, iż każda cecha, jakość czy każdy stan może być błogosławiony niezależnie od tego, czy jest on realnie istniejący, przeszły czy też istnieje tylko w wyobrażni (np. można blogoslawic cienkie tyczki i szczupłe zwierzęta aby wpłynąć na spadek własnej wagi).

Jeśli o mnie chodzi, to zastosowalem moc blogoslawienstwa aby uzdrowić moje ciało, zwiększyć swoje dochody, rozwinąć wiele umiejętności, zbudować głęboki związek z moją żoną i dziećmi, a także aby stworzyć obejmujacą cały świat sieć orędowników pokoju, żyjących w atmosferze miłości. Właśnie z powodu tak dobrych rezultatów w moim życiu chciałbym podzielić się swą wiedzą z innymi.

W jaki sposób można zwiększyć siłę błogosławieństwa ?

Mistrzowie hawajscy zwiększają moc błogosławieństwa podwyżaszając wlasną energię. Następuje to w wyniku prostego sposobu oddychania, który stosowany jest rownież do stabilizacji, skoncentrowania, medytacji i uzdrawiania. Nie jest do tego potrzebne ani szczegolne miejsce ani specjalna postawa. Technikę tę można stosowac zarówno w ruchu, jak i siedząc, stojąc lub leżąc, zarówno z zamkniętymi jak i otwartymi oczami.

W jezyku hawajskim technika ta nazywana jest PIKO-PIKO. PIKO oznacza szczyt głowy a takze pępek.

Technika:
Odczuj swoj oddech przebiegający w naturalny sposób. Możliwe, że pod wplywem skoncentrowania na nim uwagi zmieni się on z tego powodu.
Skoncentruj swą uwagę na szczycie glowy i na pępku korzystąjac z pomocy świadomości i/lub dotyku.
Teraz wdychając skieruj swoąa uwagę na szczyt głowy, wydychając zaś na pepek. Oddychaj w ten sposob tak dlugo, jak zechcesz.
Gdy poczujesz się odprężony, skoncentrowany lub ożywiony, wyobraż sobie, że otacza cię niewidzialna chmura swiatła lub pole elektromagnetyczne i że twój oddech powiększa energię tej chmury czy pola.
Gdy dokonujesz błogosławieństwa, wyobraż sobie, że obiekt twojego błogosławieństwa otrzymuje część energii.”

Można te techniki poprowadzić również inaczej:

„Zamiast od szczytu glowy do pępka kieruj swą uwagę od jednego ramienia do drugiego albo od nieba ku ziemi.
Aby pole energetyczne zostalo zogniskowane, wyobraż sobie je jako barwę, dżwięk lub mrowienie.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kole

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>