Podróże i spacery…

Przerwa w zamieszczaniu kolejnych wpisów na mym blogu okazała się być dłuższa niż myślałem. Przyczyna? Prozaiczna . Wracałem z przejażdżki rowerowej po lasach.Byłem juz na głownej ulicy ,gdy z bocznej, osiedlowej uliczki pięknym autkiem wyjechała pani -kierowczyni…wprost na mnie.Runąłem na jezdnię. Pani tłumaczyła:”Zapomniałam spojrzeć w lewo…” Będąc w nie najlepszym nastroju postanowiłem wstrzymać się z pisaniem a cały potencjał organizmu skierować na rehabilitację.  U d a ł o   s i ę !  Obyło się  bez ingerencji chirurgów. Tu muszę podkreślić niesamowitą moc  p o d ś w i a d o m o ś c i . Wewnętrzny dialog z nią, ukierunkowywanie jej działania na określone części ciała przynosiło konkretną pomoc. Wsparciem były zioła i preparaty z nich oraz masaże i ukierunkowana, delikatna gimnastyka. Korzystałem równiez z energii drzew takich jak sosny, brzozy i dęby (bardzo silne pole energetyczne). Tyle mego usprawiedliwiania swej nieobecności na blogu.

Zastanawiałem się: Dlaczego doszło do wypadku?Czy to tylko wina tej kobiety? A jaki  był mój udział w sprawstwie? Richard Carlson w swej ksiązce(dostępna w księgarniach:http://helion.pl/view/8520E) „Zapomnij o kłopotach,zasmakuj w banknotach” pisze:”Gdy twój umysł wypełniają sprzeczne i mylące drobiazgi,błędy i problemy,twoja uwaga obiera negatywny kierunek…”

Wracałem z pięknego, kolorowego, jesiennego lasu. Ani się spostrzegłem, gdy znalazłem się na ruchliwych ulicach miasta. Mój umysł  jeszcze był w lesie a już powinna funkcjonować „zasada ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu drogowego”. Oczywiście,o tej zasadzie w tym krytycznym momencie, nie pamiętałem.

Carlson pisze dalej:”W każdym błędzie kryje się potencjał wzrostu.W każdym problemie tkwi rozwiązanie…” W przyszłości, jestem przekonany, umysł będzie  automatycznie przełączał się z trybu spacerowego na tryb ruchu miejskiego.

Tym optymistycznym zakończeniem chciałem  ciebie zaprosić do lektury następnych wpisów.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>