Magiczny sposób na sukces w biznesie.

Co jest podstawą sukcesu? Do odpowiedzi zainspirowało mnie postępowanie”biznesowe” pewnej sympatycznej dziewczyny. Oferuje ona na swoim blogu i w sieci modne „ciuszki”. Tymczasem z jej wpisów na blogu wynika,że jej pasją są zioła,wegetariański ,zdrowy tryb życia i dary Natury…

Aby to postępowanie skomentować , posłużę się artykułem  Pani Wandy Loskot,Polki,żyjącej i odnoszącej sukcesy w biznesie w USA.Wanda wychowała się w Polsce, ale większość swojego życia spędziła w USA. Jest w zawodu doradcą i specjalistką od rozwoju małych firm. Zajmuje się tym już od 25 lat.

Zatem , CO jest podstawą sukcesu?

„Nagminną  mądrością jest twierdzenie, że sukces w biznesie to znalezienie potrzeb rynku tzw. nisz i wypełnienie ich swoimi produktami czy usługami. Brzmi to rozsądnie prawda?

Bez wątpienia jest niezwykle ważnym móc określić , czego ludzie pragną. Jednak popłytniesz dalej w oceanie biznesu ,jeśli odkryjesz jakie są twoje potrzeby, co jest twoją pasją i co kochasz?

Gdy siebie poznasz, wówczas odkrywaj potrzeby rynku. Jeśli już tę niszę rynkową znajdziesz, to zastanów się , czy ta działalność jest twoją pasją i miłością której poświęcisz czas i pieniądze. Jeśli nie- nigdy nie doświadczysz samospełnienia i odczucia sukcesu, nie posmakujesz  jego owoców!

Kluczem do sukcesu w biznesie jest połączenie jest połączenie tych dwu czynników : potrzeb rynku i swoich pragnień , swej pasji! Rozumiesz?

Mnóstwo ludzi jest przekonanych,że ich pragnieniem są pieniądze. Uwierz mi, to nie są pieniądze ! Nie odkryj tego zbyt pózno! Jesli wiesz już co jest twą życiowa pasją, będziesz wiedział/-a komu i jak służyć, dzieląc się swoimi wartościami  z tymi którzy je doceniają.

To ogromna radość robić interesy z ludżmi, których naprawdę ty lubisz a oni cenią twój trud.Jest to większa radość niż służenie ludziom, którzy tylko kupują twoje towary. Oczywiscie,nie jest łatwo godzić pasję z biznesem i nie łatwo to uruchomić, lecz dopiero wówczas odniesienie sukcesu w perspektywie czasu okaże sie łatwe a ty będziesz spełniony/-a.

Każda pasja może zostać przełożona na dochodowy biznes! 

Podam przykłady: H.J.Heinz -pasjonat ogrodnictwa, warzywnictwa przełożył pasję na biznes  w przetworach i założył korporację”HEINZ KETCHUP”.Znasz? Znasz.

Henry Ford rozpoczął od fascynacji motorami i motoryzacją. Bill Gates zaczynał siedząc nocami przed komputerem w garażu…jest multimiliarderem!A Yahoo? A Dominion’s Pizza? Netscape?Apple i mnóstwo firm tworzących programy,gry czy muzykę.

Czy wyobrażasz sobie któregoś ze sławnych śpiewaków tenorowych, którzy nie kochają śpiewu i robią to wyłącznie dla pieniędzy?

Listę wielkich osiągnięć wynikających z pasji można ciągnąć niemal w nieskończoność, jednak myślę,że już wiesz o co chodzi,gdyż każda wielka koncepcja powstała i tworzy się w ten sposób! Została po prostu stworzona przez człowieka , który w niej pragnął wyrazić swą pasję i  dlatego własnie te odnoszą sukcesy, inne natomiast giną w zapomnieniu!

Naturalnie,do odniesienia sukcesu potrzebne są i zdolności organizacyjne i umiejętność marketingu,pomysłowość, wyrzeczenia, ciężka praca, wytrwałość itd. ale wszystko zaczyna się od pasji! Żaden z wielkich biznesów nie powstał na podłożu filozofii :”zróbmy teraz kupę pieniędzy!”Żaden! Ta droga prowadzi tylko do problemów!

Jeżeli uwielbiasz czekoladę, to uczyń ją swoją specjalnością! Możesz zostać producentem lub  hurtownikiem  sprzedawać produkty innych producentów.Możesz pisać e-booki i i książki z recepturami cukierniczymi z czekoladą.Możesz założyć portal internetowy lub zbudować nową maszynę do produkcji lub pakowania czekolady (polecam ci film fabularny „Czekolada” – znajdziesz w necie np:http://www.cda.pl/video/8777846/Czekolada-2000-Lektor-PL)… Jesli opanujesz technikę, to bez wątpienia osiągniesz w tym mistrzostwo i przy okazji dopiero zarobisz krocie!

Twoje uwielbienie czekolady stanie się Twoim motorem i obsesją, która nigdy ci nie pozwoli spocząć na laurach. Sprawa jest prosta , dokonując takich wyborów otoczysz się ludżmi , którzy dzielą twoją fascynację tematem a to uczyni twoją działalność miłą wspieraną życzliwością środowiska, klientów…W rezultacie- twój biznes będzie kwitł!

Teraz spójrz i przypatrz się sytuacji gdzie teraz wkładasz swą energię? Czy TO jest tym, czym się pasjonujesz czy też tym , czego nie lubisz , czy jest ci obojętne… Wyobraź sobie  teraz ludzi, którzy budują biznes wokół tego samego tematu i nim zafascynowani, sa pasjonatami tej dziedziny. Jaka jest wówczas twoja szansa konkurowania i przetrwania? Posłużę się przykładem, np. odżywki i tp.  dla sportowców.Czy miałbyś /miałabyś motywacjęi wolę uczenia się o działaniu tych preparatów  w równym stopniu jak twoi konkurenci? Czy w bibliotekach zgłębiałbyś/-ałabyś efekty działania  glukozaminy na tkankę chrzęstną ? Czy ślęczał/-ałabyś przed kompem wyszukując nowości dla suplementacji diety sportowców? Przypuszczam,że NIE! Ponieważ twoją pasją jest czekolada a nie odżywki i parafarmaceutyki dla sportowców! Zapamiętaj:bez pasji twój sukces nie urzeczywistni się!

Większość ludzi szuka popularnych tematów w nadziei, że da im to większą szansę odniesienia sukcesu.Rzadko jednak funkcjonuje to w ten sposób! Istnieje przecież potrzeba wszystkiego!

Potrzebujemy kosmetyków, i ziół na odtłuszczenie wątroby, potrzebujemy informatyków i kierowców, prawników i ilustratorów komputerowych, ogrodników ,i szewców i td… Mozesz zarobić wiele pieniędzy sprzedając to, co cię pasjonuje!Jest to o wiele łatwiejsze, uwierz!”

Na zakończenie , opowiem jeszcze zasłyszaną historię jednego z najsłynniejszych biznesmenów-pasjonata szewca… Obuwie firmy Bata ,znasz? Otóż ów Czech, przed II Wojną Światową , postanowił i zainwestował w fabryczkę obuwia. Lecz Europa była już butami „z taśmy” nasycona. Bata miał pełne magazyny obuwia… Ten pasjonat skórzanego obuwia , pewnego ranka wsiadł na statek i popłynął do Afryki.Konkurenci go wyśmieli. „Czy widziałeś murzynów w butach?”. Ale Bata wiedział,że płynie do ludzi bosych…Odkrył ogromny rynek dla swego obuwia… Dziś jego buty to górna półka na całym świecie a jego konta bankowe…

Zapraszam do następnych stron mego bloga!:-)

deMar

 

 

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>