2.Klucze Mistrzów.cz.7.Uczucia i odczucia.Kilka praktycznych rad.

Witaj! Prawo przyciągania w biznesie? Tak ,ale najpierw oczyszczamy siebie i swoje otoczenie. Teraz kilka rad. Jak opuścić nieprzychylne środowisko? Jak pozbyć się dokuczliwego sąsiada itp? Czy mogę coś w sobie zmienić? Podam ci kilka rad (które sam wypróbowałem…). Ogladając film „Sekret” lub czytając książkę o tym tytule natknąłeś/-ęłaś się na nazwisko JOE VITALE. Ten autor wielu książek (m.in.”Prawo przyciągania”)jest nazywany „Buddą Internetu”,o nim piszą:”…płonąc wewnętrzną pasją,zaklina tłumy.Zarabia miliony i uczy zarabiać innych…”

Ksiażki Joe Vitale’a (i nie tylko) znajdziesz w serii:książki klasy bussines

w dobrych księgarniach,polecamhttp://helion.pl/view/8520E

Negatywne odczucia,niedostatek dobra,niechciane doznania itp.to efekt przeszłości, minionych wydarzeń… Nasze uczucia, to programy(w/g Petera Michela), podobne do komputerowych,które zostały zakodowane w naszym umyśle celem zwiększenia ludzkich szans na przetrwanie.Bazują one na doświadczeniach z przeszłości i my, niejednokrotnie działamy, reagujemy na obecną sytuację poddając się tamtym doswiadczeniom. Uczucią mogą nas zdominować! Często,wyłączając świadomość, dopuszczamy aby to one nas kontrolowały a nie my je. Uczucia rodzą się w umyśle, ale odczuwamy je w sobie jako energię. Nasz organizm jest kondensatem naszych nawyków myślowych(smaków,rodzajów żywienia, zamiłowań intelektualnych,pragnień, miłości, nienawiści itp.) W naszym ciele nic nie pojawi się ,dopóki w mózgu nie powstanie odpowiednia myśl. Obserwując ciało, możemy zbadać stan naszego umysłu. Jak się czujesz? Dobrze czy żle? Strach ściska żołądek czy też jesteś spokojny,pełen ufności. Oddech krótki,płytki czy świadomy, głęboki,relaksujący, przeponowy… Czyje to są uczucia? Twoich rodziców? Sąsiada? Żony? Czyich odczuć doświadczasz w organiżmie? To oczywiste:SWOICH! To super wiadomość! Jeżeli coś ci się nie podoba,to możesz to z m i e n i ć! Chcesz coś zmienić? Poczuć się szczęśliwszy? Wolny? Usunąć z siebie program który Cię wyniszcza? O.K! Jest tylko jeden moment,kiedy możesz pozbyć się niepożądanych uczuć. TERAZ!

PIERWSZA PRAKTYCZNA RADA: (w/g P.Michela, www.emotionalFreedom101.com) „Wypuść TO z siebie: Nasz umysł często generuje strumienie mysli,w które wciąga nas niczym rwąca rzeka. Nie musisz iść z jej prądem. Następnym razem,gdy zauwazysz, że umysł wciąga Cię w niechciane myśli lub uczucia (np. o agresywnym sąsiedzie, niedoborze pieniędzy, dokuczliwym szefie czy nauczycielu…)wypróbuj tę metodę:

1.W wyobrazni zobacz,jak klękasz na brzegu rwącej rzeki,w miejscu dla ciebie bezpiecznym.

2.Poczuj te złe lub niechciane uczucia, jak przepływają przez ciebie.

3.Wyobraż sobie ,że są jak kamień lub kawał pruchniejącego drewna i wrzuć je do tej rzeki.

4.Pozwól aby utonęły lub odpłynęły w rwacym nurcie.

5.Pozwól, niech znikną w odmetach,zginą w mule rzeki lub odpłyną hen- do morza.

6.Obudż w twej świadomości swoje ciche,spokojne „ja”- swego wewnętrznego ,życzliwego ci człowieka. Siedż nadal nad tą rzeką,wolny od emocji i niepokoju.

7.Jesli odczuwasz więcej niepokojących cię spraw- wrzucaj je kolejno do rzeki i patrz jak odpływają w siną dal, jak nikną za zakrętem  i zagubią się w otchłani morza lub utoną w mule dna rzeki. Rób to tak długo, az bedziesz wyciszony.”

RADA DRUGA:

„Wyparowanie” ,to technika w której wyobrażasz swoje negatywne emocje i doznania jako wodę.

1.Usiądż wygodnie, odpręż się.To co cię gnębi wyobraż jako kubek wody.

2.Wylej tą wodę na rozgrzany chodnik w mieście  lub na gorący piach gdzieś na wsi, na polu,na żwirowisku.

3.Pozwól, niech wyparuje jak  kałuża na płytach chodnika lub niech parując wsiąka w piaszczystą ziemię.

4.Gdy twoje negatywne odczucia i złe doświadczenia wyparują,znikną, poczuj przestrzeń ,jaka utworzyła się po ich zniknięciu.

5.Zrelaksuj się.Otwórz się na tę przestrzeń. Weż kilka głębokich oddechów .Wciągaj , wolno powietrze nozdrzami i licząc  do  siedmiu.Trzymaj w sobie powietrze przez 7 odliczeń.

Wydmuchuj je wolno ustami w czasie 7 odliczeń.

„Zagrożenie negatywnymi odczuciami może wydawać się bardzo realne.Sa to jednak tylko miraże – jak gorące powietrze nad pustynią lub asfaltem szosy, które robi złudne wrażenie wody. Nie mają one materialnej postaci. Pozwól niechcianym uczuciom wyparować i rozpłynąć się w nicość ,tak jak  fata morgana…”

Na wstępie wspomniałem,że ja wypróbowałem te rady. Tak. Mam uciążliwego sąsiada.Zastosowałem rady kahunów i w duchu przeprosiłem go,wybaczyłwm mu a następnie zastosowałem radę nr.jeden. Mam spokój, mimo że nadal żyjemy w tym samym czasie i przestrzeni .

Więcej dowiesz się z książek Joe Vitale’a ,znajdziesz je w dobrych ksiegarniach w:                                                  książki klasy bussines   w księgarniach wysyłkowych   np: http://helion.pl/view/8520E

 

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>